Kad papuošalai neprarastų spindesio

Reguliariai valome savo namus, skalbiame drabužius, bet ne visada susimąstome, kad tinkamos priežiūros reikalauja ir mūsų papuošalai. Netgi deimantai, laikomi kietumo etalonu, gali prarasti spindesį ar iškristi todėl jais taip pat reikia rūpintis. Pateikiami patarimai, kaip turėtų būti prižiūrimi žiedai, vėriniai, auskarai su deimantais.

Saugokite brangius papuošalus

Užsiimdami aktyvia veikla, sportuodami, plaukiodami, eidami į soliariumą ir netgi valydami namus turėtumėte išsiimti papuošalus, kadangi taip galite juos pamesti ir sugadinti. Papuošalams kenkia ir buitinė chemija, jie turi būti laikomi atokiau nuo chloro baliklių, nes dėl jų gali prarasti blizgesį. Papuošalams su briliantais kenkia ir saulės šviesa, dideli temperatūros pokyčiai, todėl negalima jų palikti saulėkaitoje, pvz., ant palangės.

Papuošalai turi būti saugomi atskirose dėžutėse, padengtose specialiu švelniu audiniu, arba talpose su vata. Jokiu būdu negalima dėti papuošalų ant kietų paviršių, pvz., stalo, nes jie gali susibraižyti. Atskirai laikyti papuošalus patartina ne tik dėl tvarkos, bet pirmiausia dėl to, kad nesiliestų vienas su kitu ir nesibraižytų.

Papuošalus būtina valyti

Kaip ir visi kiti papuošalai, auskarai su deimantais apsineša dulkėmis, riebalais ir nešvarumais. Paprastos, kasdien naudojamos priemonės, tokios kaip muilas, įvairūs losjonai, parfumerija mažina papuošalų spindesį.

Vienas paprasčiausių būdų valyti papuošalus – plovimas šiltame vandenyje įpylus šiek tiek indų ploviklio. Galite patrinti juos švelniu šepetėliu, tada gerai nuskalaukite vandeniu ir palikite išdžiūti ant švaraus minkšto audinio. Jei papuošalai smulkesni, juos valyti turėtų juvelyras ultragarsu. Ši procedūra pašalina susikaupusias apnašas ir riebalus sunkiai prieinamose papuošalo vietose.

Svarbiausia tinkamai nešioti ir prižiūrėti

Papuošalus turėtumėte užsidėti tik apsirengę, pasidažę ir pasikvepinę. Jei ant papuošalų užpurkšite kvepalų, rizikuojate sugadinti jų žvilgesį. Nesvarbu, ar nešiojate puošnią deimantų koljė, ar jūsų ausis puošia nedideli auskarai su deimantais, papuošalus turėtumėte užsidėti tik prieš išeinant.

Kartas nuo karto turėtumėte nunešti brangius savo papuošalus juvelyrui, kad šie būtų patikrinti. Galbūt jis pastebės atsirandančius defektus ar gedimus arba tiesiog nuvalys susikaupusius nešvarumus.

Nepamirškite, kad papuošalai kaip ir bet kurie kiti daiktai turi būti prižiūrimi: valomi, tinkamai laikomi ir nešiojami. Tik taip briliantai nepraras spindesio ir jais galėsite džiaugtis ilgus metus.