Kokteilinės suknelės

Kokteilinės suknelės ir koktelių valandos istorija prasidėjo apie 1929-uosius metus, kai paspartėjo kovos už moterų lygias teises ir pradėjo formuotis „modernios moters“ įvaizdis. Vadinamoji išlaisvėjusi moteris, jos individualumas ir motiniškų pareigų neigimas, suformavo visai kitokį įvaizdį bei pakoregavo dailiosios lyties atstovės vaidmenis bei jos garderobą.

1920-ųjų džiazo ir kokteilinių vakarėlių amžius pareikalavo iš moters bei mados rinkos šiek tiek išradingumo. Vakarėliai po 8-os valandos vakaro, kuriuose buvo šokama ir linksminamasis iki pat paryčių, moterys turėjo jausti patogiai ir stulbinančiai. Šie vakarėliai jokiu būdu nepriminė Vienos Pokylių, nes aprangos kodas čia buvo šiek tiek laisvesnis. Tokios kokteilinės damos ir džentelmenai džiaugėsi gyvenimu Didžiojo Getsbio rengiamuose vakarėliuose.

Šiuo metu kokteilinės, trumpos suknutės puikiai tinka pusiau formaliuose vakaruose, išleistuvėse bei naujametiniuose vakarėliuose. Kokteilinė apranga skiriasi savo formomis, spalvomis ir medžiagų pasirinkimu. Jei ieškote tobulos vakarinės suknelės visados atsižvelkite į savo kūno formas. Ne visos moterys gali dėvėti vienodo ilgio ir modelio sukneles. Nors priklausomai nuo šiuolaikinių mados tendencijų, suknelių dydžiai, spalvos bei formos pastoviai keičiasi. A formos suknelių ilgiai dažniausiai baigiasi ties kulkšnimis, tuo tarpu, klasikinė maža juoda suknelė, gali baigtis virš kelių ir žemių jų. Šiuo metu, populiariausios kokteilinių suknelių medžiagos yra šilkas ir šifonas, tačiau ne visos moterys gali sau leisti tokią prabangą.

Moterys, gavusios pakvietimą į vakarėlį, ilgai suka galvą apie įvairias detales ir derinius. Didžiausia moters baimė apsikvailinti arba būti visai nepastebėtai. Kartais net pakvietime galite surasti paslėptų kodų ir nuorodų, kokio pobūdžio vakarėlyje dalyvausite. Jei dalyvausite oficialiame labdaros vakare, Jūsų suknelė turėtų būti kiek puošnesnė ir prabangesnė. Vis tik pakvietimuose galite aptikti ir tokias frazes kaip: neformalus aprangos kodas, pusiau formalus aprangos kodas, ir būtinas formalus aprangos kodas. Pagal šias kodines frazes lengviau pasirinksite savo vakarinį garderobą, jo spalvą, ilgį bei modelį.

Jau minėjome, kad kokteilinės suknelės ilgis gali varijuoti, nuo labai trumpos iki beveik žemę, (o labiau kulkšnis), siekiančios.  Madingiausi ir tinkamiausi suknelių medžiagų pasirinkimai visados bus šilkas ir satinas, tačiau prie savo vakarinio garderobo galite rinktis skirtingo puošnumo aksesuarus, papuošalus ir mažas kokteilines rankines.

Išsirinkus suknelę, kita problema – bateliai. Ne visos moterys patogiai jaučiasi avėdamos aukštakulnius, todėl rinkitės šiek tiek pažeminto kulniuko, bet būtinai elegantiškus batelius.

Prieš pirkdamos kokteilinę suknelę, atsižvelkite ir metų laiką bei to sezono dominuojantį spalvinį koloritą. Vasaros metu šviesių pastelinių ir gėlėtų spalvų suknelės atrodys tinkamai šiuo metų laiku, tuo tarpu žiemą, tos pačios spalvos ir lengvos medžiagos pasirinkimas bus kiek neadekvatus. Žiemą puikiausiai tiks tamsesnės rudos, mėlynos, raudonos, pilkos ir kitos prislopintos spalvos.  Tačiau amžina kokteilių aprangos taisyklė tokia – juoda, maža  Coco Chanel suknelė iš mados neišeina niekada.