Labiausiai tinkami batai žiemai

Prasidėjus šaltajam sezonui, vienas didžiausių galvos skausmų tampa kaip išsirinkti šiltą avalynę, kuri būtų ir patogi, ir šilta bei atlaikytų ilgai trunkančią lietuvišką žiemą. Žieminė avalynė yra itin svarbi kasdieniniam komfortui ir sveikatai, tad kiekvienas ją turėtų rinktis ne tik pagal išvaizdą, bet ir fiziologinius individualius bruožus bei klimatą.

Natūrali šiluma

Šiais metais avalynės kūrėjai primena, kad grožiui ir madai nebūtina aukoti patogumo. Ieškodami madingų batų rudeniui ir žiemai, dairykitės į lentynas, kuriose kuo daugiau kailio ir vilnos. Vertėtų pasimokyti iš praėjusios žiemos speigų ir rinktis natūralia vilna pašiltintus tiek odinius dalykinius batus, tiek laisvalaikio modelius, tiek ir žiemos sportui skirtą avalynę. Ir kas gi drįstų prieštarauti madą diktuojantiems kūrėjams ir pačios gamtos pasiūlytoms idėjoms jaustis šiltai net ir per didžiausius šalčius? Vilna nekelia prakaitavimo, dėl kurio koja gali sušlapti ir net nušalti galūnės. Ja pašiltintuose batuose koja laisvai kvėpuoja, tad natūrali vilna ne tik sušildo, bet ir apsaugo nuo ligų.

Geriausias pasirinkimas – ilgaauliai batai

Norintiems išlaikyti šilumos ir mados balansą žiemą, labiausiai tiks ilgaauliai batai. Šie batai labiausiai tinka šaltajam sezonui, nes apdengia ir šildo didesnę kojos dalį nei įprasti, trumpi aulinukai. Ilgaauliuose batuose vilna ir kailis dažniausiai būna tik iki čiurnos, toliau tik natūrali oda ar kita avalynės medžiaga. Daug vaikštantiems ir mažai atspariems patartina rinktis batus su pilnu apšiltinimu iki kelių.

Ilgaauliai  batai visuomet išlieka itin madingi. Kiekvieną rudens/žiemos sezoną garsiausių mados namų kolekcijose dominuoja žieminė avalynė ilgu aulu. Pasirinkus tinkamą variantą, galima drąsiai juos vilkėti ir įvairių vakarėlių ar susitikimų metu. Patys elegantiškiausi – zomšinės odos žemapadžiai arba plonu aukštakulniu ilgaauliai batai.

Svarbiausia – patogumas     


Reikėtų pirkti tik lengvus, orui pralaidžius odinius ar medžiaginius batus. Svarbu, kad jie būtų pagaminti pagal jūsų pėdos formą, turėtų patogią pakulnę ir neslidų lankstų padą. Žieminė avalynė taip pat turėtų būti storais padais, kurie nepraleidžia drėgmės ir šalčio. Avint tinkamą, kokybišką avalynę, krūvis kojoms ir pėdoms sumažėja 5–10 proc. ir vaikščioti sniegu ar ledu tampa daug lengviau.
Patogi avalynė turi atitikti šiuos reikalavimus:
• kietas užkulnis;
• neaukšta 3–4 cm pakulnė;
• lankstus padas;
• koja turi jaustis tvirtai ir patogiai, batai jokiu būdu neturi spausti kojų pirštų!

Didžiuosiuose prekybos centruose dažnai nebelieka dydžių, o viduržiemį šiltus batus populiariuose parduotuvėse išties sunku rasti, tad daugumą patraukia drabužiai internetu. Elektroninėse drabužių ir avalynės parduotuvėse apsipirkinėti yra patogudar ir dėl to, kad čia galite išvengti didelių eilių ir rasti platesnį, įvairesnį ir originalesnį asortimentą nei įprastoje specializuotoje parduotuvėje.