Lininės suknelės

Linas, tai viena iš lietuviškiausių medžiagų, o lininės suknelės yra puikiausias ir funkcionaliausias rūbas. Šio audinio drabužiai yra patogūs ir pralaidūs orui. Linas turi gilias tradicijas ne tik lietuvių aprangos kultūroje, bet ir visame pasaulyje. Nors šiuo metu dirbtinio pluošto rūbai lenkia natūralios, tradicinės medžiagos rinką, linas vis dar neišeina iš mados. Jei sugrįžtume du šimtus metų atgal, pastebėtume, kad beveik kas penktas europietis dėvėjo būtent lininius rūbus. Tuo tarpu 21-ajme amžiuje,  ši medžiaga tampa populiaria ekologiško gyvenimo būdo dalimi.

Jau senovės Egiptiečiai išmoko apdirbti lininį pluoštą ir laikė jį magišku ir religišku audiniu suaustu paties vėjo. Todėl lininės suknelės vis dar lengvos kaip vėjas, bet tuo pačius ir tvirtos. Tradicija dėvėti lininius rūbus vasarą, atėjo dar iš senovės. Anksčiau linas buvo laikomas labai praktišku ir tuo pat religišku audiniu, tuo tarpu 21-ojo amžiaus aplinkosauginė visuomenė, renkasi būtent šį pluoštą, dėl jo natūralumo bei nekenksmingumo.

Mados dizaineriai vis dažniau kuria rūbų kolekcijas vien tik iš natūralaus lininio pluošto. Moterys nelieka abejingos šių lengvų audinių funkcionalumui bei estetiškumui. Todėl, artėjant vasarai, atnaujinkite savo garderobą ir įsigykite bent keletą lininio audinio suknelių, sijonų, kelnių bei palaidinių. Sintetinės ir nenatūralios medžiagos apranga yra netinkama karštajam vasaros sezonui, todėl pakeiskite ją į natūralesnį garderobą.

Kodėl lininės suknelės yra idealus vasaros akcentas? Sintetiniai rūbai nesugeria prakaito, izoliuoja mūsų odą ir neleidžia jai kvėpuoti. Tuo tarpu, lininis pluoštas yra tarsi natūralus kondicionierius. Rūbai pagaminti iš šio pluošto visados lengvi ir maloniai gula prie kūno. Dar vienas lino privalumas – tai ilgalaikiškumas, arba nesidėvėjimas. Jei tik neseniai įsigijote lininio audinio rūbus ir jie atrodo gana šiurkštūs, su laiku šis audinys linkęs ne tik suminkštėti ir sušvelnėti, bet ir sustiprėti. Rūbai ne tik dengia ir apsaugo mūsų kūną nuo neigiamų aplinkos faktorių, bet ir suteikia patogumo jausmą. Lininis pluoštas pasižymi labai geromis mikroklimatinėmis sąlygomis.

Kad ir koks lengvas bei laidus orui yra linas, šio pluošto rūbai gana greitai glamžosi ir nėra tamprūs. Vis tik moterys nepaiso šių audinio trūkumų ir perka naujas linines sukneles. Kartais net glamžyto lino rūbai gali atrodyti labai stilingai.

Nepaisant šio audinio funkcionalumo, kiti renkasi šį natūralų pluoštą dėl sveikatos sumetimų. Lininiai rūbai nedirgina alergiškos odos ir yra atsparūs elektros krūviui, skirtingai nei sintetinės medžiagos. Jau minėjome, kad šios medžiagos pasirinkimas yra ekologiškas sprendimas. Linas apsaugo ne tik aplinką, bet ir žmogaus organizmą nuo aplinkos radiacijos. Nors populiariausios lininio audinio spalvos yra balta ir smėlio, kurios idealiai tinka saulės kaitroje pasiklydusioms moterims, tačiau rūbų dizaineriai kartais siūlo ir kiek originalesnių spalvinių bei faktūrinių sprendimų. Taigi natūralaus lino rūbai, o ypač suknelės, yra komfortiškas, patogus ir madingas vasaros aprangos akcentas.