Nertos suknelės

Nerta suknelė gali pakeisti sintetinės (ir ne tik) aprangos idėjas. Kasmet būsimos nuotakos apsvarsto ir nertos vestuvinės suknelės galimybę. Nieko nėra romantiškiau ir lengviau už rankomis nertus rūbus. Šiuo metu nėriniai ir gipiūras dominuoja vestuvinių suknelių kolekcijose ir jų detalėse. Kodėl neįsigijus rankomis nertos aprangos arba pačioms jos nenusinėrus? Kūrybiškumas visados slepiasi moters sieloje, kažkur po sintetiniais rūbais.

Jei Jūsų dukra ruošiasi vestuvėms, vietoj tradicinių salonuose nuomotų ar parduotuvėje pirktų suknelių savo rankomis nunerkite pačia romantiškiausią ir unikaliausią vestuvinę suknelę. Toks šventinis rūbas gali būti nertos iš medvilnės ir viskozinių siūlo. Tuo tarpu žiemą, galite rinktis vilninius siūlus.

Jūsų mama yra įgudusi nėrėja, naują, visai paprastų raštų suknelę, galėsite apsivilkti jau po poros savaičių. Tačiau norėdamos išsiskirti įmantriais raštais, nersite, arba jūsų mama ners kiek ilgiau nei keturias savaites. Todėl prieš apsprendžiant, kokią nertą suknelę dėvėsite svarbią dieną, būtinai apskaičiuokite laiką iki vestuvių.

Patyrusios nėrėjos yra apskaičiavusios, jog tokios nertos suknelės sudarytos iš 15-22tūkst. mezgimo akių, o priklausomai nuo moters figūros, šių akių skaičius gali sumažėti arba padidėti. Kadangi tokia nerta suknelė gaminama atskiromis dalimis, sudėtingiausias ir kantrybės reikalaujantis procesas, tai galutinio kūrinio susiuvimas. Nėrimas yra kruopštus ir raminantis procesas. Kai tokia rankų darbo vestuvinė suknelė pakabinama į spintą ir laukia didžiosios dienos, būsimos nuotakos gali rinktis prie nėrinių derančius papuošalus. Gana originaliai atrodys sutažo aksesuarai, o ypač rankų darbo juvelyrika. Prie baltų bei pastelinių suknelių puikiai dera ryškūs papuošalai.

Vis tik nertos suknelės yra tinkamos ne tik vestuvėms, jas galite dėvėti vakarėliuose, klubuose ir net oficialiuose vakaruose.  Rankų darbo papuošalai bei rūbai yra itin moteriški ir romantiški. Mamos rankomis nunertos suknelės turi tam tikrą istoriją, tradicijas ir gyvybę. Kartais net kasdieniuose rūbuose mums trūksta unikalumo ir originalumo.

Jei pabodo vaikščioti po parduotuves, kuriose viskas taip nekokybiška ir vienoda, kodėl pačioms nenusinėrus pačios unikaliausios aprangos. Jau minėjome, kad nerti rūbai gali tapti labai puikia ir patogia alternatyva tradicinio pluošto rūbams, o ypatingai vasarą. Juk nėrimas turi tokias gilias tradicijas. Atverkite palėpėje spintą, galbūt ten atrasite nėriniuotą ir margą mamos suknelę. Moteris, kuri atranda savyje krislelį kūrybos, bus ramesnė, nes surado pati save. Kiekvienoje iš mūsų slypi ta intuityvi jėga ir beribė kūrybos aistra. Moterys, kurios atranda save kūryboje, suranda ir vidinę ramybę. Anksčiau nėrimas buvo laikomas tik hobiu, arba taikomuoju menu, tačiau šiuolaikinės tekstilininkės jau tapo pilnavertėmis vizualiojo meno rinkos dalyvėmis.