„Oversized“ moteriški paltai

 „Oversized“  paltai jau ne pirmus metus yra itin populiarūs mados industrijoje. Tik ir kaip kiekvieną rūbą nešiojant, reikėtų gerai apgalvoti šių paltų pritaikymą įvairioms figūroms ir drabužių deriniams. Mados žurnaluose foto modeliai visuomet atrodo stilingai ir elegantiškai su šio stiliaus paltu, deja,  kaip ir visi rūbai negali tikti visoms moterims, taip ir „oversized“ paltai ne visuomet atrodo stilingai. Jei, visgi, norima išbandyti šį paltą ir pritaikyti jį prie savo įvaizdžio – derėtų atsigręžti į žymiausius pasaulio mados namus ir savo garderobui pritaikyti dizainerių patarimus.

Žymiausių Europos mados namų, kuriančių „oversized“ paltus, stilistika

Didžiosios Britanijos drabužių gaminimo kompanija Paul Smith nusprendė meniškai paeksperimentuoti. Šių mados namų masyvus otkutiūras pasižymi prailgintais, nesusegamo palto skvernais. Pačiam dizaineriui Paul Smith yra svarbus struktūriškumas, todėl net ir plačios rankovės, rankas sukišus į kišenes, užsilenkia.

Celine prekinio ženklo viršutiniai rūbai yra žinomi, kaip prancūzų mados minimalistai, jų modeliuoti „per dideli“ paltai yra švelnių, pastelinių spalvų, o viršutinės sagos yra daug žemiau nei standartiniuose, klasikiniuose paltuose.

Carven mados namai kuria ne vieną „oversized“ tipo paltą. Vieni primena chalatus, atlapotus puspalčius, kažkuo panašius į anksčiau minėto P. Smith struktūriškumą. Carven mados namų kolorite dominuoja rausvos ir melsvos spalvos, tačiau nevengiama ir smėlio atspalvių.

Dideliems paltams svarbus ūgis

Nebūtina būti ilgakojei, kad galėtumėte dėvėti padidintų matmenų paltą. Tačiau jei esate gana žema, pirmiausiai, atkreipkite dėmesį į paltuko ilgį, o žemę siekiantį viršutinį drabužį geriau palikite aukštaūgėms. Jums geriausiai tiks trumpesni, kokono formos paltai. Jei norisi atrodyti aukštesnei, visada yra išeitis – aukštakulniai. Šį sezoną itin madinga paplatinta ir užapvalinta pečių linija, tačiau tai – apsvarstymų vertas klausimas, ypač, jei paltas Jums – ne trumpalaikė investicija. Dėvint šio modelio paltus, stenkitės pabrėžti savo liemens liniją bei atidengti kojas.

Itin svarbu forma

Ieškokite vyriško silueto, o ne beformio palto. Riba, kai paltas atrodo tiesiog akivaizdžiai per didelis ar sąmoningai pasirinktas didesnis, yra išties menka. Tebūnie tai mažytis Jūsų mados iššūkis!  Labai lengva peržengti šią „oversized“ ribą, kai paltas akivaizdžiai ir kvailai per didelis, o kada jo dydis pasirenkamas sąmoningai. Vietoj kabančio maišo, rinkitės stilingą paltą, kuris atitiks jūsų kūno formą.

Kitos stiliaus detalės

Jei „oversized“ paltai Jus vis dar vilioja, prie jų galite nešioti plačius ir apsmukusius megztinius arba sluoksniuoti drabužius. Tačiau venkite nestilingo ir neestetiško sluoksniavimo. Vienas iš populiariausių, tokių rūbų komplekto modeliavimas –  tai švarkas, nestandartinio dydžio megztinis ir megzta liemenė. Šie paltai yra ne tik stilingi, bet ir labai praktiški, nes po jais tilps įvairaus dydžio švarkai, storos liemenės ir vilnoniai megztiniai.

Jei Jums neužtenka tik struktūrinių padidinto dydžio paltų ir įvairaus rūbų sluoksniavimo – paryškinkite savo įvaizdį  įvairiomis detalėmis. Šis stiliaus sprendimas yra itin optimalus, nes prie jo dažniausiai tinka įvairiausi aksesuarai: pirštinės, skrybėlės, kepurės, diržai, šalikai, šaliai bei didelės rankinės arba delninės.