Slidinėjimo apranga – ką reikia žinoti

Pats svarbiausias aspektas, be draudimo, keliaujant slidinėti yra apranga ir slidinėjimo inventorius. Nuo šių dalykų priklauso asmeninis saugumas ir sveikata.

Svarbiausia – kelnės ir striukė

Orai kalnuose keičiasi labai greitai, todėl tam reiks būti pasiruošus. Visada geriausia rengtis sluoksniais – auksinė taisyklė ta, kad trys plonesni sluoksniai visada bus geriau nei du storesni. Su daugiau sluoksnių būsite paslankesni ir visada galėsite tinkamai apsirengti būtent tos dienos orui. Arčiausiai kūno turėtų būti speciali termo apranga, po jos seka viršutinis fliso sluoksnis (ar tiesiog šiltas džemperis), o jau tada slidinėjimo striukė. Kelnės – slidinėjimo arba kalnų, po kuriomis šaltą dieną taip pat pravers papildomas sluoksnis. Nevėjuotą dieną kalnuose gali būti neįtikėtinai šilta, bet saulei nusileidus arba pakilus vėjui, temperatūra kaip mat nukris.

Slidinėjimo aprangos tipai:

Nešiltinta apranga (Shell) suteikia geriausią apsaugą nuo gamtos stichijų – vandens ir vėjo. Tokia apranga yra pati lengviausia, netrikdo laisvės judėti, bet praktiškai nešildo, tad su ja vertėtų visada turėti storesnį apatinį sluoksnį.

Šiltinta apranga (Insulated) yra gana populiari dėl apsaugos nuo sniego ir vėjo bei šilumos išlaikymo savybių. Pašiltinimas dažniausiai yra sintetinis ir jo storis matuojamas gramais – kuo daugiau gramų nurodyta, tuo šiltesnė apranga. Lengvai pašiltinta slidinėjimo striukėžiemą tiks daugeliu atveju, o šiltesnę dieną po ja tiesiog reikės plonesnių vidurinio sluoksnio drabužių arba užteks tik apatinių.

Trys viename (3-in-1) drabužiai yra labai universalūs, bet dažniausiai ir brangūs, tačiau jei slidinėti vykstate gana dažnai – šis pirkinys yra tinkamiausias pasirinkimas praktiniu ir finansiniu atžvilgiu. Tai yra tokia apranga, kuri turi du sluoksnius – saugantį nuo sniego bei šalčio ir šildantį, kuriuos galima susegti arba nešioti atskirai. Šildantį (dažniausiai flisinį) sluoksnį paprastai galima išsisegti ir nešioti kaip džemperį.

Slidinėjimo apsaugos ir aksesuarai

Šalmas yra pati svarbiausia ir būtina apsauga. Pirmosiomis dienomis bus daug griuvinėjimo, tad šalmas padės išvengti mažų mažiausiai galvos skausmo, o dažnai ir rimtos traumos. Jį įsigyti galima bet kurioje specializuotoje parduotuvėje, kur pardavinėjami slidinėjimo rūbai. Pasirūpinkite ir apatine veido dalimi – tam yra didelis kaukių, pošalmių, movų, šalikų ir orai pralaidžių skarelių pasirinkimas.

Ypač taupyti nereiktų pirštinėms. Su pigiomis pirštinėmis vakare nebejausite rankų. Net jei tai pirma Jūsų kelionė, rekomenduojama rinktis tik patikimų gamintojų prekes. Geros pirštinės, bet kokiu atveju, bus žiemą naudojamas dalykas, todėl jas pirkti visada apsimoka. Svarbu ir tinkamos kojinės. Slidžių/snieglentės batams pritaikytos kojinės, žinoma, yra geriausias pasirinkimas, bet tiks ir, pavyzdžiui, žygio kojinės.