Termo drabužiai – kokia nauda?

Domitės žiemos sportu? Aktyvios pramogos padeda pamiršti kasdienius rūpesčius ir lavina žmogaus kūną. Tiesa, žiema kelia tam tikrus reikalavimus – neatsargus elgesys gali tapti rimtų traumų priežastimi, o netinkamai parinkta apranga trukdys mėgautis žiemos sporto malonumais ir bus jaučiamas diskomfortas bei šaltis. Ne pagal orą pasirinkti ir nekokybiški drabužiai didina riziką peršalti ir susirgti.Kad išvengtumėte minėtųjų rūpesčių, pagalvokite apie kokybiškus drabužius – žiemos sportui pritaikyta termo apranga nevaržys jūsų judesių, neleis sušalti, išgarins prakaitą ir užtikrins maksimalų komforto jausmą.

Termo drabužiai yra pralaidūs orui. Su jais turite jaustis patogiai, t. y. rūbai negali varžyti Jūsų judesių, tačiau jie negali būti ir pernelyg laisvi. Termo apranga sugeria prakaitą, taip užtikrindama maksimalų komforto jausmą. Iš tiesų, drabužiai lemia mūsų savijautą, ypač užsiimant aktyvia fizine veikla. Netinkamai parinkta apranga greitai sušlaps nuo prakaito, todėl lips prie kūno ir varžys judesius, be to, prakaitas skleidžia nemalonius kvapus. Taigi tam, kad išvengtumėte minėtųjų pojūčių ir apsisaugotumėte nuo peršalimo, privalote skirti laiko drabužių pasirinkimui ir tinkamam jų sluoksniavimui.

Termo apranga yra itin naudinga šiuo, šaltuoju sezonu ir jo metu bei vykstantiems slidinėti. Rengiantis keliauti į kalnus, geriausia pasirūpinti dviem pagrindiniais aprangos sluoksniais, kurie yra po trečiu – slidininko kostiumu. Pirmasis, arčiausiai kūno esantis – tai speciali termo apranga, kurios misija –  išgarinti susikaupusią drėgmę ir nuo kūno ją perkelti į kitus aprangos sluoksnius. Termo kostiumas turėtų apgaubti visa Jūsų kūną, būti patogus ir kokybiškas. Antrasis aprangos sluoksnis, dažniausiai reikalingas tik viršutinei kūno daliai – tai šiltas džemperis ir, esant šaltesnei oro temperatūrai, patogios kelnės. Renkantis džemperį svarbu atkreipti dėmesį, kad jis būtų aukštu kaklu – taip nuo peršalimo apsaugosite gerklę.

Į slidinėjimo kelionę geriausia pasiimti bent porą tokių termo drabužių, kad, esant reikalui, kitą dieną galėtumėte dėvėti švarų rūbą. Tiesa, šio sluoksnio reikia ne visada – jei temperatūra lauke nėra itin žema, galima apsieiti tik su apatiniu termo rūbu bei slidininko kostiumu. Itin svarbu, kad šie rūbai gerai priglustų prie kūno.

Dažnai kyla abejonės, dėl šios aprangos įsigijimo, nes ji nėra itin pigi lyginant su vidutiniu atlyginimu. Vis dėlto, drabužiai internetu labai dažnai kainuoja daug mažiau nei specializuotose įprastose parduotuvėse bei čia patogu sekti įvairias akcijas bei kolekcijos papildymus, todėl verta paieškoti elektroninės parduotuvės, galinčios pasiūlyti geriausią variantą.

Jei vertinate aktyvaus laisvalaikio privalumus ir dažnai laiką leidžiate gryname ore, nepriklausomai nuo sezono –  nepamirškite ir įvairių, šilumą suteikiančių aksesuarų. Žiemą ir šaltuoju laikotarpiu prie termo aprangos Jums bus reikalingos ir kokybiškos neperšlampamos pirštinės, termo kepurė bei orui pralaidžios kojinės.